Wyjazd nad polskie morze

Zauważyłam zapytanie o wyjazd wakacyjny nad polskie morze. Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem i polecić Świnoujście. My byliśmy tam już drugi raz z rzędu. (Mamy dzieci 6 i 2 lata).

morze1

Rok temu pojechaliśmy w październiku, a teraz w czerwcu. I tak, sama plaża bardzo szeroka, codziennie sprzątana, piasek ładny. Wejście do morza – długa mielizna. Woda czysta. Deptak bez tandetnych bazarków.

morze2

W Świnoujściu jest aquapark z prawdziwego zdarzenia w hotelu Baltik Park. W październiku poszliśmy tam rano i byliśmy tylko my i czterech ratowników (!)

morze3

Jedzenie. Polecam restaurację plażową przy ostatnim zejściu do morza, tj. za aquaparkiem, oraz ostatnią restaurację przy głównym zejściu, po prawej stronie, naprzeciw pączkarni (świetna smażona ryba!) Uprzedzam, że w jedzeniu jestem wybredna.

morze4

Świnoujście ma ogromny park z fajnymi placami zabaw. W czerwcu nie był jeszcze skończony deptak z trasą dla pieszych, rowerzystów i osobną ścieżką dla osób jeżdżących na rolkach. Jak będzie gotowy, będziemy mieli ładniejszy od Niemców!

morze5

W stronę Niemiec prowadzi trasa rowerowa przez trzy miejscowości, chyba 20 km. W Niemczech na plaży obowiązuje opłata plażowa, niestety, ale same miejscowości warte są odwiedzenia. Ok. 25 km od Świnoujścia jest rewelacyjny park Karls. Raj dla dzieci! Ogromny plac zabaw, wstępu nie ma. Można tam zjeść, kupić dżemy, wino… Taki sam jest na wyspie Rugia.

morze6

zdjęcia: Lemoniada

Samą wyspę też polecam. My za rok planujemy tam nocleg. Rugia znajduje się ok. 200 km od Świnoujścia. Jest tam oceanarium i kolejka wąskotorowa. Co do wypożyczalni rowerów, my wzięliśmy przyczepkę dla dzieci – z przykrością muszę przyznać, że same rowery jak i przyczepa pozostawiały wiele do życzenia. Niestety, polskie morze z roku na rok robi się coraz droższe.

autor: Pani Michalina