Duży miś & mały miś

Nocna lampka to must have każdej wyprawki. Lampka sprawdzi się już od pierwszych dni, kiedy to niemowlak pojawi się w swoim pokoiku. Podczas zasypiania delikatne światło wyciszy go, a jeżeli w nocy przebudzi się, to mama, wchodząc do pokoju, nie będzie musiała włączać ostrego światła. Światło nocnej lampki wystarczy do zmiany pieluszki, nocnego karmienia lub ponownego ukołysania do snu.

Małe, i te już większe, dzieci nie lubią ciemności. Czasem miewają nocne koszmary – pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia – boją się złodziei, duchów oraz różnych wymyślonych potworów. U niektórych z nich pojawia się nawet paniczny strach.

DSC_8125.1

Jeżeli dziecko przebudzi się w nocy, to najlepszym sposobem na uspokojenie go jest przytulenie, zapewnienie że wszystko jest w porządku, że to był po prostu zły sen oraz pozostanie przy nim dopóki ponownie nie zaśnie. Zapalona nocna lampka sprawi, że dziecko nie obudzi się w totalnych ciemnościach i może będzie mu troszkę raźniej, zanim przyjdzie mama lub tata.

DSC_8023.1

Lampek jest dużo na rynku, my polecamy misia z Rabbit & Friends. Lampki są silikonowe i dzięki temu bardzo miłe w dotyku. Występują w 3 kolorach: białym, różowym oraz niebieskim. Dodatkowo zmieniają kolor poprzez klepnięcie w nie. Małe (10cm) są zasilane bateriami AAA, a duże (16cm) ładuje się poprzez kabel USB.

DSC_7991.1

Lampka świeci ok.15 godzin przy pozostawieniu białego światła, jeżeli wybierzemy inny kolor, to ok.12 godzin. Łatwo się ją czyści. Posiada również certyfikat bezpieczeństwa UE. Fajne jest to, że można ją przytulać! (Dzięki temu, że jest wykonana z silikonu, poddaje się pod wpływem dotyku i wraca do swojego kształtu).

DSC_7993.1

zdjęcia: Patrycja Byrdy

Dzieci naprawdę bardzo lubią te lampki! Sprzedając je w sklepie stacjonarnym, widzimy jak  się do nich przytulają oraz podoba im się to, że same mogą zmieniać kolory. Lampki lubią też przyszłe mamy i tatusiowie. (To też widzimy!)

autor: Kasia