Super Pomocnik

Żadna Mama nie lubi, kiedy płacze jej dziecko W przypadku noworodka i niemowlaka musi nauczyć się, co to oznacza, tj. czy dzidziusia coś boli, czy jest głodny, czy jest mu niewygodnie, czy ma mokrą pieluszkę, albo czy może… po prostu się nudzi. Na szczęście prędzej czy później każda mama z łatwością wie, o co chodzi.

2

Jeżeli jednak Maluszek systematycznie płacze – zwykle o tej samej porze, pomiędzy 17:00 a 20:00 – to jest to prawdopodobnie kolka. Kolka to ból jelit, związany z tym, że układ pokarmowy niemowlaka jest jeszcze niedojrzały i musi dopasować się do normalnego funkcjonowania, co wymaga czasu. Wraz z  kolką pojawiają się wzdęcia brzuszka oraz małe bączki. Maluszki, które cierpią na kolkę  trudno jest uspokoić, a ich płacz może trwać godzinami Jest wiele sposobów, aby im pomóc – noszenie na rękach, kołysanie, przytulanie, podawanie smoczka, pojenie ziołową herbatką, masowanie brzuszka, ciepłe kompresy. W tym ostatnim pomoże SuperZabawka MR B Lullalove.

3

MR B to termofor z wkładem solnym wielokrotnego użytku. MR B  ma kontrastowe, stymulujące wzrok kolory oraz szeleszczącą nóżkę, pobudzającą zmysł dotyku. Wkład ogrzewający po zgięciu patyczka nagrzewa się do temperatury 54 stopni Celsjusza i należy włożyć go do kieszonki MR B. Wkład utrzymuje temperaturę do ok. godziny. Po użyciu należy zanurzyć go na kilka minut do gorącej wody. Wkład jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny. MR B wyprodukowano w całości w Polsce i spełnia wymagania dyrektyw UE.

Wracając do kolki, to na szczęście mija ona ok. 3-4 miesiąca życia i nie pozostawia żadnych negatywnych skutków w dalszym rozwoju dziecka. Pamiętajcie o tym i spróbujcie się wyluzować, nawet jeżeli teraz bardzo martwicie się tym męczącym płaczem

autor: Kasia