#wakacjezdziecmi – Enduro

Dla aktywnych dzieciaków, które uwielbiają jazdę po ścieżkach leśnych na górskim rowerze polecamy nasz region. Na przełomie kilku lat bardzo rozwinęła się sieć jednokierunkowych tras rowerowych – singletracków.

Jedną z naszych ulubionych miejscówek są Skolnity w Wiśle. Z samego centrum Wisły 4 osobową kolejką krzesełkową wjedziecie na start trzech tras o łącznej długości 9 kilometrów. Każdy może wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią trasę, która odpowiada jego wymaganiom i oczywiście umiejętnościom. Trasy mają sztuczne utwardzenie i  świetnie wyprofilowane zakręty z bandami.

Poznajcie trasy rowerowe Bike Parku:


Zielony Zygzak – zjazdowa ścieżka enduro o długości 4 100 metrów.  Jest polecana dla początkujących kolarzy górskich.

 
Niebieska Fala – zjazdowa ścieżka enduro o długości 2 800 metrów, typowy flow trail. Najlepiej poczują się na niej osoby, które są średnio zaawansowane i radzą sobie dobrze ze skakaniem na rowerze górskim – znajdziecie na niej dużo muld, hopków, stolików oraz band. 


Czerwona Strzała – zjazdowa ścieżka o długości 1 850 metrów i średnim spadku 11%.  To trasa dla prawdziwych wyjadaczy, którzy potrafią szybko hamować i skręcać oraz potrafią pokonywać przeszkody typu korzenie, uskoki, hopy w stopniu zaawansowanym.

Polecamy hasło Skolnitów – Z Nami Nuda Się Nie Uda! więc jeżeli lubicie Enduro to wsiadajcie na rower i do zobaczenia na górskich ścieżkach 🙂

Dziękujemy Asi Ciupek za zdjęcia.

Autor: Zuzia