Weekend w Pradze

Jeżeli nie macie pomysłu na to, gdzie spędzić weekend, to zapraszamy do malowniczej Pragi. Z Bielska-Białej jest do niej bardzo niedaleko 😊

Wystarczy podjechać do czeskiego Cieszyna, zaparkować auto na bezpłatnym parkingu obok dworca, wsiąść do pociągu Leo Express i już za 4 godziny 2o minut jesteście na miejscu.


Wcześniej jeździliśmy do Pragi samochodem, ale teraz odkryliśmy Leo Express. Koszt podróży samochodem to ok. 750zł, wliczając koszt benzyny i winiet, a pociągiem w klasie economy to tylko ok. 80zł od osoby w naprawdę stylowych i wygodnych warunkach. Bilety kupuje się poprzez stronę internetową https://www.leoexpress.com/pl – można je kupić nawet taniej, ale trzeba to zrobić wcześniej, ponieważ z każdym tygodniem od planowanej daty wyjazdu koszty się zmieniają w górę.


Podróż Leo Expressem jest bardzo komfortowa. Pociąg jest supernowoczesny, z miłą obsługą, ceny napojów i posiłków przystępne, np. lunch panini z szynką i serem oraz napojem to ok. 19zł, kawa z mlekiem 59 Kč € 2.50, Lipton 0.5l 25 Kč € 1.10. Przedziały w klasie economy są przestronne, toalety czyste i nowoczesne, darmowy dostęp do Wi-Fi, gniazdko elektryczne i mały stolik przy każdym siedzeniu. Przedziały są klimatyzowane. Co chwila przechodzi Pani z obsługi i pyta, czy czegoś nie potrzeba. Pociąg jedzie szybko, czasem nawet z prędkością 160km na godzinę, zatrzymuje się tylko na wybranych stacjach. Podczas jazdy jest czas na rozmowę, książkę, Netflix. Podróż mija bardzo szybko.


Pragę serdecznie polecamy! Na miejscu jest bardzo klimatycznie, a co najważniejsze, to ceny są jak przed epidemią – nie zmieniły się, widać to po menu w restauracjach – które są takie same jak sprzed 3 lat, kiedy byliśmy w Pradze ostatni raz. Jeżeli chodzi o atrakcje, to polecamy oczywiście Hradczany, Złotą Uliczkę, Katedrę św. Wita, wizytę na Wzgórzu Petrin i czeską wieżą Eiffela. Poza tym koniecznie obiad w restauracji U Glaubiců oraz zakup pysznych pierniczków w Gingerbread Museum. Na koniec polecamy też wizytę w przepięknym i bajecznie kolorowym sklepie z zabawkami – Hamleys, w którym znajdziecie poza zabawkami prawdziwą karuzelę, zjeżdżalnię oraz salon gier .
Do zobaczenia w Pradze 😊

autor: Kasia