Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? Super Sönik

BBluv to kanadyjska marka, która specjalizuje się w produktach wspomagających codzienną pielęnację i higienę. Jeżeli myślicie o szczoteczce zębów dla swojego dziecka, to polecamy soniczną szczoteczkę Sönik.

Jest idealna jako pierwsza szczoteczka do wyrobienia właściwych nawyków mycia zębów przez małe dzieci. Jej zaletą jest to, że delikatnie wibruje (16 000 ruchów na minutę), a poziom wibracji jest odpowiednio zaprojektowany dla wrażliwych dziąseł. Szczoteczka jest bardzo lekka (36.6g) oraz posiada wygodny anatomiczny uchwyt, dzięki któremu dziecko dobrze ją trzyma w małej rączce. Dodatkowo ma podświetlenie LED, które uatrakcyjnia mycie zębów. To super rozwiązanie, idealne dla ciekawskich Maluchów, które lubią eksperymenty, a rodzicom pozwala na zajrzenie do buzi i sprawdzenie, czy ząbki są właściwie umyte.

Cykl mycia zębów trwa 2 minuty. Co 30 sekund pojawia się pulsowanie sygnalizujące, że czas zmienić stronę. Po upływie 2 minut szczoteczka automatycznie się wyłącza i dziecko wie, że już jest po temacie.

W zestawie znajdziecie również dwie wymienne główki szczoteczki: jedną dla niemowląt 0-18m+ oraz drugą dla starszych dzieci 18m+.

Szczoteczka zasilana jest na baterie AAA (jedna bateria dołączona jest do zestawu). 

Wymiar szczoteczki: 8.13cm x 8.13cm x 9.14 cm.

autor zdjęć: Magdalena Czerkies

Pamiętajcie, że w przypadku małych dzieci (do około 5 roku życia) powinny one same szczotkować ząbki, a rodzice na koniec powinni je poprawić. W taki sposób Maluchy kształtują dobre nawyki higieny jamy ustnej. Regularne mycie zębów przez małe dzieci i nauka ich mycia zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy, która może prowadzić do powstania ubytków.

autor: Kasia