W świecie kontrastów

Wszystko zaczęło się od czarno-białej poduszki. Tygodniowa wówczas Blanka potrafiła godzinami się w nią wpatrywać, a rzeczy, które zdawała się w niej odkrywać, wywoływały  jej niepomierne zdziwienie i nieograniczoną radość! 

Rodzice Blanki zaciekawieni tym zjawiskiem zaczęli buszować w Internecie w poszukiwaniu wyjaśnienia jej fascynacji. Okazało się, że liczne badania naukowe potwierdzają to, co zaobserwowali  w swoim domu – niemowlęta uwielbiają silnie kontrastowe czarno-białe kolory, które pozytywnie wpływają na stymulację ich mózgu. Żywym dowodem na to była Blanka!

Można więc śmiało powiedzieć, że to właśnie ona jest pomysłodawczynią całego kontrastowego świata BabySenses, a dorośli tylko realizują jej genialne pomysły 🙂

Jednym z takich pomysłów jest kontrastowa mata edukacyjna z innowacyjną ścianką, która podbiła już serca tysięcy maluszków i ich rodziców. Mata w zintegrowany sposób rozwija zmysły niemowlęcia i stymuluje jego mózg do wytwarzania nowych połączeń nerwowych. Większość mat dostępnych na rynku jest w pastelowych barwach dostosowanych do gustów rodziców, a nie do możliwości poznawczych dziecka. Krótko mówiąc, maluszki leżą na matach, które są dla nich… szarą plamą.

4

Mata od BabySenses, dzięki połączeniu kolorów białego, czarnego i czerwonego, stymuluje wzrok maluszka od pierwszych dni życia. Co więcej, oprócz zabawek zawieszonych nad dzieckiem, mata posiada innowacyjną ściankę z dwiema kontrastowymi książeczkami. W początkowych miesiącach życia maluszek ma jeszcze zbyt mało siły, aby utrzymać główkę i patrzeć w górę, dlatego najczęściej patrzy na boki. Dzięki ściance może oglądać obrazki, będące z jego prawej bądź lewej strony. Rodzic może co jakiś czas zmieniać strony książeczek, aby widok się nie nudził.

5

Książeczki zawierają łącznie aż 24 kontrastowe obrazki. Są one mocowane na rzepy, dzięki czemu można je zamieniać oraz dać maluszkowi do samodzielnej zabawy. Ścianka pomaga również w ćwiczeniu mięśni kręgosłupa i umila leżenie na brzuszku. Wystarczy położyć maluszka na wprost ścianki, aby z chęcią dźwigał główkę i wpatrywał się w kontrastowe wzory.

6

Oprócz mat, firma BabySenses tworzy m.in. bawełniane książeczki, kostki sensoryczne, szeleściki, przytulanki i wiele innych kontrastowych zabawek i akcesoriów, które rozwijają zmysły maluszków od pierwszych dni życia.

Produkty BabySenses świetnie nadają się na prezent z okazji narodzin, babyshower, bądź zupełnie bez okazji

1

Do wszystkich produktów dołączane są bileciki, na których możecie napisać dedykację. Mniejsze produkty otrzymacie w estetycznych, bawełnianych woreczkach, natomiast maty w designerskich opakowaniach.

maty

autor: Moncziczi & Babysenses