Szumiś gotowy do akcji

Spanie to jedno z poważniejszych zadań Malucha-Niemowlaka i Malucha-Starszaka  Sen jest niezwykle istotny dla jego zdrowia psychicznego i formy fizycznej oraz pomaga w utrwalaniu i porządkowaniu nowych umiejętności, które Maluch zdobywa podczas dnia.

2

Sen zajmuje dziecku znaczną ilość czasu w ciągu doby. Aż trudno uwierzyć, ale noworodek śpi ok. 16 godzin na dzień, sześciomiesięczne niemowlę ok. 14 godzin, a roczny Maluch ok. 13 godzin. To całkiem sporo

2a

Z reguły każdy Maluch wie dokładnie,  ile snu mu potrzeba i śpi sobie smacznie przez całą noc. Są też jednak Maluchy, które mają problemy z zasypianiem, a to oczywiście martwi rodziców którzy starają się  im pomóc na różne sposoby, np. noszeniem na rękach i pozwalaniem na zasypianie w swoich ramionach.

3

Mam koleżankę, której córeczka tak właśnie zasypiała i wszystko było okey, dopóki Julka nie zaczęła ważyć trochę więcej. Poza tym, gdy wybudzała się w nocy, to też zawsze kończyło się na noszeniu – a potem koleżankę bolały ręce i kręgosłup. Z kolei mała Julcia przyzwyczaiła się, że  to było jej prawo, którego odebranie, notabene, sporo później kosztowało.

Istnieje wiele metod, aby nauczyć Malucha zdrowego zasypiania i radzenia sobie z budzeniem się w nocy. Jednym z najnowszych rozwiązań są Szumisie.

5

Szumisia czujnik snu to pierwsza przyjaciółka Malucha, która dba o jego spokojny sen i sprawia, że rodzice też są spokojniejsi i mniej wyczerpani nocnymi atrakcjami. Przytulanka wykonana jest z milutkiego minky, do którego aż chce się przytulić. Spełnia wszystkie atesty, żeby mogła być przyjacielem od pierwszych dni życia – jest naprawdę bardzo bezpieczna. Posiada czujnik, który automatycznie włącza się, jak tylko Maluch zaczyna płakać lub wiercić się i szumi przez 60 minut. Jest w trybie stałej gotowości do pomocy potrzebującemu Maluchowi.

5a

zdjęcia: madam.mommy

Szumisia szumi w 5 dźwiękach – suszarka, odkurzacz, wody płodowe z bijącym sercem, fale morskie i padający deszcz. Można ją bezpiecznie prać w pralce po wyjęciu czujnika.

Oczywiście są też regularne Szumisie bez czujników i wtedy czujnikiem jest Mama lub Tata.

autor: Kasia