Puzzle a poczucie własnej wartości

Kiedy przychodzą do nas klienci i pytają, co kupić na prezent dla małego dziecka, zawsze w pierwszej kolejności polecam puzzle. To dla mnie jedna z mądrzejszych i bardziej wartościowych zabawek. Puzzle są świetne od najmłodszych lat.

DSC_4307

Kubuś uwielbiał je układać! Kupowałam ich bardzo dużo dla 2+, 3+  i zawsze byłam dumna, kiedy Panie w przedszkolu mówiły, że Kuba jest najlepszy w grupie w układaniu puzzli – jest specjalistą

DSC_4305

Mój kolega w byłej pracy, który miał synka w tym samym wieku wolał, żeby Adrianek układał puzzle na tablecie, bo tradycyjnymi szybko się nudził. Ja jednak zawsze wolałam właśnie te zwykłe, w tradycyjnym stylu, czyli w kartonowym pudełku.

DSC_4302

Moim zdaniem proste zabawki są najlepsze Takimi właśnie „prostymi puzzlami Kubuś lubił bawić się najbardziej oraz korzystał z nich bardzo długo.

DSC_4301

Puzzle uczą cierpliwości, rozwijają przestrzenne myślenie oraz wyobraźnię. Doskonalą małą motorykę! Dzięki nim małe dziecko czuje się dowartościowane swoim sukcesem, bo samo zrobiło coś z niczego.

DSC_4300

Z pewnością w przyszłości wpłynie to na jego pozytywną samoocenę, bo ukończenie z sukcesem trudnego zadania wzmacnia w człowieku poczucie własnej wartości.

DSC_4298

kliknij w puzzle

zdjęcia: Sabina Adamczyk

Wybierając puzzle pamiętajcie o tym, aby były dopasowane do poziomu dziecka i do jego wieku.  Niech nie kusi Was, aby kupić puzzle dla starszego dziecka, ponieważ nie będzie się ono mogło w pełni cieszyć zabawką. Nie pośpieszajcie swojego Malucha w rozwoju, dajcie mu czas Zobaczycie wtedy, ile radości sprawi Wam i jemu wspólna zabawa oraz sukces w osiągnięciu celu

autor: Kasia