Poczytaj mi mamo – Pucio

Czytanie książki z dzieckiem to nieoceniony czas, kiedy jesteśmy razem i wspólnie przenosimy się do świata wyobraźni. Lubię ten moment wyciszenia, kiedy leżymy w łóżku, Kubuś wybiera bajkę i rozpoczyna się nasza wspólna przygoda. Ta chwila tworzy poczucie bliskości i miłości pomiędzy nami. Tworzy się silna więź.

Czytamy codziennie około 20 minut, to nasz rytuał przed snem. Mam nadzieję, że Kubuś, jak będzie już dorosły, to będzie pamiętał wieczorne czytanie bajek ze swojego dzieciństwa, i że będą to jedne z najcieplejszych i najmilszych wspomnień.

Czytanie dzieciom warto rozpocząć już jak najwcześniej, oswajać dziecko z książkami, z tym że przez kilka minut należy się skupić i słuchać mini opowieści. Dla najmłodszych czytelników polecamy serię książeczek o Puciu. Tego małego bohatera i jego rodzinę zna już niemal każde dziecko. Ostatnie dwie  nowości z tej serii to „Pucio mówi dzień dobry” oraz „Pucio mówi dobranoc”.

To książeczki dedykowane już od pierwszego roku życia. Pierwsza z nich pokazuje, jak Pucio z radością wstając z łóżeczka, wita się z całym światem, a druga, jak przypominając sobie o tym co działo się w ciągu dnia, wycisza się przed snem. Dzięki tym książeczkom, za pomocą pięknych ilustracji i zabawnych tekstów, małe dziecko uczy się przekraczać kolejne etapy swojego rozwoju.

14 maj 11

14 maj 9

14 maj 8

14 maj 7

14 maj 3

14 maj 1

14 maj 20

autor zdjęć: Magdalena Czerkies

Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu serii o Puciu (nieskończenie wiele razy!) będziecie mieć w domu małego Puciofana.

autor: Kasia