Nóżki Pachniuszki

Często Mamy w butiku zadają  mi pytanie:  jakie wybrać papcie dla Malucha? Odpowiadam, że są dwie szkoły 🙂 – jedna, że usztywniane (takie jest tradycyjne podejście), druga zaś, że miękkie, jak najbardziej zbliżone do chodzenia na bosaka. My jesteśmy zwolennikami  miękkich, ale tak w ogóle, to najlepiej byłoby, gdyby Maluch chodził jak najczęściej i jak najdłużej bez obuwia 🙂

7d369857-d2f4-4387-8e4e-c39dd9ddd2e5

Dzięki chodzeniu boso dziecko uczy się utrzymywania równowagi i koordynacji ruchów oraz trenuje w kształtowaniu prawidłowej postawy. Jeżeli chodzi o papcie, to rekomendujemy soft sole polskiego producenta Paputki.

3f46f4bb-0118-46dc-b044-1b2447713793

Są one wykonane z naturalnej jagnięcej skóry i mogą być zakładane na gołą nogę.  Świetnie dopasowują się do stopy dziecka i dbają o jej prawidłowy rozwój. Paputki dają Maluchowi dużo swobody 🙂 – łatwo poddają się jego ruchom w trakcie chodzenia, nie ślizgają się i nie krępują nóżek sztywnymi zapięciami.

34db276a-51c1-4d6e-81d9-1da2a6f3a90b

Wewnętrzna część kapci pokryta jest antybakteryjną powłoką z nanosrebrem. Nanosrebro ma właściwości  antyseptyczne – srebro zastosowane w formie nanocząsteczek nie uczula, nie podrażnia skóry, jest nietoksyczne. (Używa się go np. w medycynie jako składnik bandaży i  opatrunków).

Wiemy też z własnego doświadczenia, że stópki Maluchów pocą się  – na pewno znacie zwrot  „nóżki śmierdziuszki” 🙂 Tego typu papcie – dzięki naturalnym materiałom, z których są wykonane – „oddychają”,  zmniejszając tym samym potliwość małych stópek.

zdjęcia: J.Podlasin-Jurzak

Paputki  soft sole pomagają w nauce raczkowania i chodzenia. Przede wszystkim przeznaczone są do używania wewnątrz, ale czasem, tak jak Leonkowi, służą też jako pierwsze buciki.

autor: Kasia