Nauka przez zabawę – układanie, sortowanie i dopasowywanie

Jeżeli komuś dorosłemu wydaje się, że zabawa to nic wielkiego, to taka osoba głęboko się myli. Zabawa to aktywność, dzięki której nasze dziecko uczy się nowych rzeczy, wszechstronnie się  rozwija, pobudza swoją kreatywność, przenosi się do świata wyobraźni.

JANOD MONCZICZI 27

JANOD MONCZICZI 29

JANOD MONCZICZI 30

Dziecko zbiera własne doświadczenia i uczy się właśnie przez zabawę. Bawiąc się dziecko może decydować o sobie, ma całkowitą wolność, nie krępują go żadne ograniczenia – to ono rządzi swoim małym światem. Jeżeli zaprosi nas do zabawy, to powinniśmy z tego skorzystać. Bawmy się z dziećmi ponieważ czas tak szybko płynie, że nawet się nie obejrzymy kiedy nasz maluch będzie miał już 10 lat.

JANOD MONCZICZI 31

JANOD MONCZICZI 32

JANOD MONCZICZI 33

Czasem chcielibyśmy, żeby nasze dziecko bawiło się tak jak my to sobie wyobrażamy, ale dajmy mu decydować, pozwólmy żeby mogło pokazać co chce robić, niech samo ustali reguły. Będzie się wtedy czuło docenione i ważne, będzie budowało poczucie własnej wartości.

Dzisiaj pokażemy Wam edukacyjną zabawkę dla dzieci w wieku 18-36 miesięcy – sorter kształtów domek Żyrafka Sophie francuskiej marki Janod. Zabawka składa się z drewnianego domku w delikatnych, stylowych, klasycznych kolorach oraz z 7 drewnianych klocków (trójkąt, serce, kółko gwiazda, iks, pięciokąt oraz żyrafa). Na dachu i w ścianach domku są otwory w geometrycznych kształtach.

Zadaniem dziecka jest rozróżnienie kształtów klocków, dopasowanie ich do otworów oraz wrzucenie klocków do domku. Wrzucone klocki można z łatwością wyciągnąć ze środka ponieważ część dachu domku się zdejmuje.

JANOD MONCZICZI 40

JANOD MONCZICZI 63

zdjęcia: Magda Czerkies

 Zabawka rozwija małą motorykę dziecka, uczy koncentracji, spostrzegawczości oraz cierpliwości. Zachęca do odkrywania oraz eksperymentowania. Idealna dla małego odkrywcy.

autor: Kasia