Mały doradca

Wpadła do naszego butiku mama Basia razem z Alą (lat 7) i Tymonkiem (lat 4). Chcieli kupić książeczkę edukacyjną jako prezent dla rocznego Bartusia. Wybrali książeczkę Lilliputiens z mini-pacynką niedźwiadek Cesar. Decyzja była szybka – mama miała dobrych doradców.

 Niestety później było już trudniej, ponieważ Basia zgodziła się, że dzieci mogą też wybrać coś dla siebie. Tymonek chciał duży samochód, ale wiadomo, że Mikołaj i Święta już blisko, więc mama poprosiła, aby wybrał coś mniejszego i tańszego. Ostatecznie wybór padł na Janod straż pożarna pociąg drewniany. Tymonek był zadowolony, ale została nam jeszcze Ala.

Chciała coś kupić, ale nie wiedziała co. Presja, że trzeba coś wybrać jednak była i dlatego nie chciała wyjść bez zabawki. Tymonek jej doradzał – „a może kupisz sobie taki fajny kalejdoskop?”, „a może, Alu, wybierzesz sobie taką parasolkę?”, „a może taką piłkę?” – zachęcał ją do zakupu zabawek, które mu się podobały. (Powiedziałam do Basi, że chyba wybiera zabawki, które będzie chciał sobie pożyczyć).

Ala nadal nie mogła podjąć decyzji, aż w końcu Basia zobaczyła zestawy artystyczne Janod i stwierdziła, że jest to świetna zabawka dla niej, bo przecież lubi robić takie rzeczy, jak rysowanie, wycinanie, naklejanie, kolorowanie. Dziewczynka wybrała zeszyt artystyczny „Pokaz mody Rock’n’Roll” i na pewno nie będzie się z nim nudziła.

ELO_9485 (1)

ELO_9497 (1)

ELO_9521 (1)

ELO_9689 (1)

zdjęcia: J.Podlasin-Jurzak

Zestawy artystyczne Janod to kreatywne zadania do samodzielnego wykonania ich przez dziecko. Uczą koncentracji, projektowania, rozwijają wyobraźnię oraz ćwiczą koordynację ręka-oko. To dobry pomysł na prezent dla dziecka, które lubi tworzyć – składać, kleić, naklejać czy rysować.

autor: Kasia