Maluchy i Muzyka

Pomimo chodzenia do pracy zawsze starałam się znaleźć czas, żeby Kubuś chodził ze mną na jakieś dodatkowe zajęcia. Zależało mi na tym, żebyśmy robili coś wspólnie razem. Jednym z lepszych pomysłów były warsztaty muzyczne Yamaha. Zaczynaliśmy od programu Szkraby i Muzyka, przeznaczonego dla maluchów pomiędzy 18 miesiącem a 4 rokiem życia.

ELO_4711 web

Zapisaliśmy się jak Kubuś miał 2 lata (raz w tygodniu ok.50 minut, mała 8-osobowa grupa).  Ciągle coś się tam działo! Nie tylko z muzyki. Zawsze była jedna piosenka, której uczyliśmy się z książki oraz dodatkowe zajęcia plastyczne. Wszystkie Maluchy były bardzo zaangażowane Na koniec dostawaliśmy zadanie domowe – mieć pomysł na przyozdobienie w książce piosenki, której się uczyliśmy.  W następnym tygodniu zajęcia zaczynały się od tego, że nauczycielka zbierała książeczki i wywoływała dzieci, podnosząc książeczkę i pytając: „Kto tak pięknie zrobił zadanie?”. Maluchy musiały przełamać zawstydzenie i powiedzieć: „Ja!” oraz podejść po książkę. To był piękny widok jak dzieci i rodzice pękali z dumy.

zdjęcia: J.Podlasin-Jurzak

Jeżeli możecie, to korzystajcie z takich zajęć, ponieważ muzyka pozytywnie wpływa na rozwój Maluchów. Jeżeli nie macie takiej możliwości, to spróbujcie sami zorganizować podobne zajęcia w domu dla swojego dziecka. Jedną z fajniejszych zabawek, które mogą Wam pomóc w takiej zabawie to instrumenty muzyczne kanadyjskiej marki B.Toys. My najbardziej lubimy perkusję żaba Jest ona przeznaczona dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ma 2 pałeczki, 3 bębny, talerz perkusyjny i regulację głośności. Bajerem jest mikrofon z funkcją nagrywania dźwięków, które można odtwarzać oraz gra w „złap muchę” Maluch będzie świetnie się bawił, Wy też, a jeżeli od tej zabawy zacznie boleć Was głowa, to przycisk STOP pozwoli Wam natychmiast uciszyć zabawkę

autor: Kasia