Książki adwentowe

Książki adwentowe to nasza propozycja kalendarza adwentowego dla małych i dużych miłośników czytania. Opowiadania są podzielone na 24 rozdziały – po jednym na każdy grudniowy wieczór aż do pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia.

Przestawiamy 9 mądrych, zabawnych, pełnych emocji i poruszających świąteczych opowieści:

1. Wierzcie w Mikołaja!

Przygotowania do świąt od samego początku są inne niż zwykle. Dzieje się coś dziwnego – gwiazdy betlejemnskie w oknach gasną, choinki gubią igły zanim wniesie się je do domu, adwentowe ciasta łapią zakalce, a przepiękne świąteczne dekoracje znikają z okien sklepowych wystaw. Mieszkańcy miasteczka myślą, że to po prostu zbieg okoliczności, ale wszystko wskazuje na to, że jednak ktoś robi to specjalnie i zależy mu na tym, aby w tym roku najważniejsze święta się nie odbyły. Kto to jest i czy ktoś może go powstrzymać?

2. Prezent dla Cebulki

Mały Cebulka ma 6 lat, zaczął chodzić do szkoły i ma dwa marzenia, które chce, aby się spełniły – dostać rower oraz tatę. Niestety mama mówi, że rower jest za drogi, a tata jest w dalekim Sztokholmie i wydaje się, że mama nie chce go odszukać. W szkole dzieci dokuczają Cebulce, że nie ma taty. Chłopczyk bierze sprawy w swoje ręce i postanawia sam znaleźć tatę. Wyrusza samotnie w kierunku Sztokholmu.

3. Święta dzieci z dachów

Trójka przyjaciół ucieka z domu dziecka. Chcą odnaleźć ojca jednej z dziewczynek. Dzieci spotykają bezdomnego, który stracił pamięć. Jest szansa, aby ją odzyskał dzięki ich pomocy. To się może udać, ale można to zrobić tylko w ciągu 24 dni.

4. Hurra, są święta!

To historia o prosiaczku, który ucieka ze swojego gospodarstwa, w którym się wychował. Prosiaczek zaczyna całkiem nowe życie, poznaje nowych przyjaciół, m.in. bezdomną kotkę i dwie myszy. Wszyscy postanawiają zamieszkać w opuszczonej chacie, do której przybywa coraz więcej lokatorów. Przyjaciele przygotowują się do świąt!

5. Kosmiczne święta

Największym marzeniem Rutki jest dostać pod choinkę przyjaciela. Czy Mikołaj spełnia takie prośby? Rutka nie jest pewna. Jednak pewnego dnia ni stąd, ni zowąd w domu Rutki ktoś się pojawia. Ktoś, kto na obiad najchętniej wcina gwoździe. Ktoś, kto potrafi być niewidzialny. Ktoś, kto się zgubił i tęskni do domu.

6. Grudniowy gość

Do Marty, jej rodziców i młodszego brata wprowadza się małomówny kuzyn Yusuf. Marta nie jest zadowolona z tego faktu. Z dnia na dzień sytuacja robi się coraz bardziej nieznośna. Marta musi oddać mu swój pokój oraz traci przez niego swoje przyjaciółki. Wszystko się zmienia, gdy Yusuf zabiera Martę do pobliskiego lasu i wyjawia jej pewną tajemnicę.

7. Jak ratowaliśmy Wigilię

Tim i jego najlepsza koleżanka Esme z zerówki muszą uratować święta, które są zagrożone. Ciekawe czy im się uda? Przeczytajcie sami .

8. Jak Winston uratował święta

Czy mała myszka może uratować święta? Jej zadaniem jest dostarczenie na czas listu małego chłopczyka Olivera do Świętego Mikołaja. Winston rusza w niezwykłą podróż. Spotka podczas niej wielu przyjaciół oraz przeżyje wiele fantastycznych przygód.

9. Winston wraca na święta

Do świąt zostało już tylko 5 dni, a Winston ma do rozwiązania trudną zagadkę. Ma przeczucie, że zaginął ktoś bardzo ważny dla niego. W swoich wspomnieniach widzi, że jest to jakaś myszka. Winston wyrusza więc w ekscytującą podróż dookoła świata, by ją odnaleźć. Ma na to zadanie mało czasu,  ponieważ obiecał Oliverowi, że wróci na Boże Narodzenie bez względu na wszystko.

autor: Kasia