Ja nie chcę do przedszkola :)

Często Mama boi  się dnia w którym jej Maluch pójdzie pierwszy raz do przedszkola. Już sam wybór odpowiedniego przedszkola jest trudny – przecież oddaje się Malucha obcym ludziom i jak to będzie, kiedy nie będzie się go miało przy sobie! Jak moje dziecko poradzi sobie samo beze mnie 🙁 Ma się mętlik w głowie!

Dla Malucha pierwszy dzień w przedszkolu to również duże przeżycie. To ogromna zmiana oraz wkroczenie w inny świat. Czasem Maluch obawia się  tego co go czeka za drzwiami przedszkola –nowe ciocie, nowi koledzy, nowe zajęcia, nowe zabawki… Ale z reguły koniec jest zawsze szczęśliwy 🙂

Jeżeli macie takie obawy to być może książka Wydawnictwa Dwie Siostry – Ja nie chcę do przedszkola Stephanie Blake pomoże Wam w pozbyciu się zmartwień. To dobra lektura dla Mamy i Malucha.

zdjęcia: Ola Ohirko

Króliczek Henio ma właśnie przed sobą pierwszy dzień w przedszkolu. Bardzo, ale to bardzo tego nie chce! Co to, to nie! To jest jego odpowiedź na każde wspomnienie o przedszkolu. Nawet stojąc już za bramką przedszkola i żegnając się z Tatą – bo tutaj Tata odprowadza go do przedszkola – chce powiedzieć Co to, to nie! Na początku jest trudno! Króliczek płacze i smuci się, ale za chwilę wpada w  wir przedszkolnych zajęć plus zaczyna się tu świetnie bawić z innymi Maluchami! Przedszkole już nie jest takie straszne. Najlepszy jest oczywiście happy end, kiedy to Mama odbiera Henia z przedszkola i słyszy jak mały króliczek komentuje powrót do domu – Co to, to nie! Świetne podsumowanie! Polecamy tą książkę! Na pewno pomoże!!!

autor: Kasia