Ilustrowany inwentarz drzew

Co tu robić z Maluchem w weekend? Często zadaję sobie takie pytanie. Co zaplanować, żeby nie siedzieć w domu jak jest ładna pogoda i po prostu nie nudzić się?

2

Spacer do parku albo do lasu jest zawsze dobrym pomysłem 🙂 Wychodzimy z domu, spędzamy czas razem, jesteśmy na świeżym powietrzu. To jest to 🙂

3

Jesień to fantastyczna pora na spacery! Jest bajecznie kolorowo – liście mienią się złotem, brązem, czerwienią i zielenią. Niespodziewanie spadają na nas kasztany i żołędzie! Możemy szukać  ich w trawie – nazbierać jak najwięcej!

4

Możemy rzucać się kolorowymi liśćmi lub skakać po nich do woli. Jeżeli chcecie zrobić „naukową wycieczkę”, to super pomocna okaże się książka wydawnictwa Zakamarki Ilustrowany Inwentarz Drzew. Znajdziecie tu opisy i rysunki wybranych 57 drzew i krzewów z całego świata. (57 to całkiem sporo jak na początek przygody z drzewami!).

5

zdjęcia: Ola Ohirko

Książka ma przepiękne rysunki, idealnie odwzorowujące drzewa, ich kwiaty i owoce oraz zwierzęta, które na nich mieszkają. Dowiecie się jak długo drzewa żyją i jakie są wysokie plus oczywiście jest w niej dużo ciekawostek.

6

Nas zainteresowała leszczyna, która była świętym drzewem Celtów – wierzyli, że odstrasza czarownice (czasem się ich boimy, więc może posadzimy takie drzewko w ogrodzie) – oraz miłorząb dwuklapowy, który jest najstarszym żyjącym drzewem – żyje ponad 2 000 lat, a jeden z gatunków miłorzębu istniał już w czasach dinozaurów. (Malucha, który uwielbia dinozaury to drzewo na pewno zaciekawi!).

7

Pomimo, że Ilustrowany Inwentarz Drzew to książka dla dzieci (3+) bez wątpienia Rodzicom też się spodoba 🙂

8

autor: Kasia