Pani Talerzyk i spółka

Podziwiam i pozytywnie zazdroszczę Mamom, które wstają rano przed pobudką dzieci, przygotowują im gorące kakao i smażą naleśniki na śniadanie. Podziwiam Mamy, które mają pomysły na oryginalne i zdrowe posiłki dla swoich Maluchów. Podziwiam Mamy, które świetnie gotują i pieką, jak również potrafią wyczarować smaczne i efektowne danie z niczego.

IMG_1202

Ja sama niestety nie mam takich zdolności. Śniadanie dla Kuby w tygodniu to płatki z mlekiem – w weekend staram się zrobić mu prawdziwe jedzenie, jak np. jajecznicę. Z pieczeniem jestem na bakier.

IMG_1204

zdjęcia: @strupka

Chodzimy z Kubą na warsztaty kulinarne dla dzieci, żeby dać mu namiastkę wspólnego gotowania, bo wiem, że to jest ważne. Często brakuje mi czasu i pomysłów, chcę jednak, żeby posiłek Kubusia był czymś więcej, żeby fajnie wyglądał.

IMG_1206

Pomimo braku kulinarnych zdolności, czasem udaje mi się zrobić oryginalną i zawadiacką ucztę – a to głównie dzięki silikonowemu talerzykowi z podkładką 2w1 Happy Mat.

IMG_1208

Nawet zwykłe jedzenie wygląda w nim fajnie ☺ Możemy np. zrobić pirata spaghetti z makaronu, pomidorków  koktajlowych i kiszonego ogórka – to ulubiony  zestaw Kubusia.

IMG_1209

Talerzyk super się myje w zmywarce, dobrze trzyma się stołu, nie zawiera BPA, PVC, ołowiu czy ftalanów.

ostatnie

Jeżeli Wam też brakuje kulinarnych pomysłów, chcecie trochę poeksperymentować z Maluchem przy jedzeniu albo po prostu pozwolić sobie wspólnie na odrobinę zabawy, to spróbujcie z EZPZ. Masterchef gwarantowany!

autor: Kasia