Domowe SPA – peeling ziarnisty

Szukasz odprężenia, masz trochę czasu, nie kupuj kosmetyku w drogerii, przygotuj w domu swój naturalny peeling ziarnisty, który w szklanym, zamkniętym słoiczku przetrwa w lodówce pół roku.

MSS03310

MSS03323

Czego potrzebujesz:

  • materiał ścierny kawa 50 g – jako głównego materiału ściernego możesz użyć cukru, soli, zmielonych pestek, krzemionki lub naszego ulubionego składnika, tj. drobno zmielonej kawy (zielonej lub palonej);
  • dobry olej (natłuszczenie skóry) ¼ szklanki – lniany, sezamowy, ze słodkich migdałów, jojoba lub z moreli;
  • betaina kokamidopropylowa (substancja myjąca dla dokładnego oczyszczenia skóry) 2 łyżki stołowe – jeśli nie masz w domu lub jesteś na początku drogi tworzenia swoich własnych kosmetyków, nie kupuj specjalnie, pomiń ten składnik lub dodaj odrobinę swojego ulubionego kosmetyku w płynie do mycia ciała;
  • olejek eteryczny 20 kropli lub sparzona, osuszona i starta skórka z owoców cytrusowych (dla cudownego zapachu!);
  • cukier trzcinowy 250 g.

Połącz wszystkie składniki. Betainę i olejki eteryczne dodaj na końcu. Dobrze wymieszaj. Nabieraj suchą dłonią lub drewnianą szpatułką. Nakładaj pod prysznicem.

Przyjemności!

MSS03360

autor zdjęć: maleszarestudiofamily.pl

Pamiętaj o przeciwskazaniach do peelingu ziarnistego: wykwity ropne, rany na skórze, podrażnienia. Masuj delikatnie, jeśli twoja skóra ma tendencje do pękających naczynek krwionośnych. Nie stosuj na skórze twarzy, która jest cieńsza i delikatniejsza – tutaj zdecydowanie lepszy będzie peeling enzymatyczny lub produkt z kwasami.

autor: Kasia