Ciepło mi ☺

Jeżeli Maluch to nasze pierwsze dziecko, to wszystkie problemy związane z opieką nad noworodkiem są dla nas nowością i mamy mętlik w głowie. Chcemy być najlepszymi Mamami, a brakuje nam doświadczenia Dlatego czasem zastanawiamy się nad poważnymi sprawami, takimi jak karmienie piersią, płacz dziecka, choroby, a z drugiej strony tyle samo czasu poświęcamy lżejszym tematom, takim jak ubranka, pieluchy, pokój dziecka.

DSC_3980

W sumie to każdy temat dla przyszłej Mamy jest ważny, bo chce zapewnić Maluchowi najlepszą opiekę, bezpieczeństwo i komfort. Dzisiaj chcemy podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami dotyczącymi tego, czym przykryć dziecko do snu.

DSC_3982

Ważna jest temperatura pokoju, w którym śpi Maluch. Najlepsza to pomiędzy 18 a 20°C. Jest to optymalna temperatura, która najkorzystniej wpływa na rozwój dziecka – nie wysusza dróg oddechowych i nie sprzyja rozwojowi chorób.

DSC_3992

Jeżeli jesteście za snem w chłodnej sypialni, to dobrze, aby Maluch spał pod kocykiem z wypełnieniem, lekką kołderką lub w śpiworku. Śpiworek jest świetnym rozwiązaniem dla Mamy, która martwi się, że Maluch się rozkopie i będzie mu zimno w nocy – chociaż z doświadczenia wiem, że Maluchom z reguły jest gorąco i kiedy my, dorośli, marzymy o tym, aby przykryć się kołdrą, to Maluch  w tym samym czasie będzie sobie smacznie spać odkryty.

DSC_4000

Jeżeli lubicie, jak w sypialni jest cieplej, to wystarczy Malucha przykryć lekkim bawełnianym kocykiem, takim jak tkany kocyk Pink no more. Pink no more to polska marka, którą stworzyły Mamy dla Mam. Kocyk jest utkany z dwóch warstw certyfikowanej bawełny. Świetnie nadaje się na pierwszy kocyk Malucha – jest miękki, mięsisty i przyjemny w dotyku. Ma idealny rozmiar 75×90 cm dla niemowlaka i pasuje do łóżeczka, kosza Mojżesza, wózka

DSC_4007

zdjęcia: Sabina Adamczyk

Ważne jest to, że bez obawy da się go prać w pralce oraz prasować. Kocyk ma delikatne wzory serc, jest w kolorze kremowo-szarym,  idealnym dla Mam, które lubią szarości, stonowane kolory i harmonię. A Maluchowi będzie się pod nim cieplutko i przyjemnie spało

autor: Jola