Nie przegapcie 30-tych urodzin Disneyland Paris cd.2 😉

Dotarcie do Parku z lotniska Paryż-Roissy-Charles de Gaulle jest bardzo  szybkie i łatwe. My polecamy dwa środki podroży:


1. Magical Shuttle Bus – to autokar, który zawiezie Was bezpośrednio do hotelu, który zarezerwowaliście (do hoteli Disney’a – Hotel New York – The Art of Marvel, Newport Bay Club, Cheyenne, Sequoia Lodge, Davy Crockett Ranch i Santa Fe oraz do tych które współpracują z Parkiem – Explorer Hotel, Grand Magic Hotel, B&B, Dream Castle, ).

Na każdym Terminalu z łatwością znajdziecie tabliczki wskazujące jak dojść do przystanku z którego wyruszają autokary. Pierwszy odjeżdża o 9:00, a ostatni o 19:45. Podróż trwa około godziny.

Ceny: dorośli 24 euro, dzieci do 12 lat 11 euro, a Maluszki 0-2 latka jadą za darmo. Bilety można kupić bezpośrednio u kierowcy lub w biurze obok przystanku.


2. SNCF TGV – to szybki pociąg , który osiąga prędkość 300 km na godzinę. Podróż do Parku to około 10 minut.

TGV odjeżdża z Terminalu 2.

Poszukajcie na terminalu biura SNCF lub automatów sprzedających bilety. Cena za bilety drugą klasą dla rodziny 2+1 to 47.50 euro. Dorośli 19 euro, a dziecko do 12 lat 9.50 euro.

Informacje o godzinach odjazdu TGV są wyświetlane na tablicy informacyjnej, musicie patrzeć na logo SNCF TGV. Zawsze możecie też zapytać o godzinę odjazdu pracownika biura SNCF.

Pociąg zatrzymuje się na ostatniej stacji Marne-la-Valee Chessy. 

Jak już wyjdziecie z dworca to od razu jesteście na przystankach bezpłatnych autobusów, które jeżdżą do hoteli. Musicie tylko znaleźć przystanek z którego odjeżdża autobus do Waszego hotelu. Autobus na boku ma naklejkę z logo hoteli plus kierowca zawsze Wam pomoże jak zapytacie.


Polecamy Magical Shuttle Bus oraz TGV ponieważ są to super, dodatkowe atrakcje. To przedsmak wizyty w Parku.

Let’s the Magic Shine!

Autor: Zuzia